Back to top

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Wałczu

Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałczu działa już 20 lat. Jego istnienie zostało uprawomocnione Uchwałą Rady Miasta w Wałczu w roku 1996, jednakże drzwi ośrodka rzeczywiście zostały otwarte 1 stycznia 2000 r.

 

Pierwszego dnia w Domu spotkało się 6 uczestników zajęć i pracownicy. Pamiętamy miłą domową atmosferę, która zapanowała dzięki wypiekom P. Sławki – pracownika socjalnego i wspólnemu śpiewaniu kolęd.

 

Od początku był to “Nasz Dom”, później Środowiskowy Dom stał się „ Naszą Chatą” , ponieważ w ciągu pierwszych tygodni istnienia urządzaliśmy poszczególne pracownie razem z terapeutami. Zwyczaj ten pozostał do chwili obecnej.
W miarę upływu miesięcy w zajęciach uczestniczyło coraz więcej osób niepełnosprawnych. Na koniec pierwszego roku działalności Dom skupiał aż 20 podopiecznych, w chwili obecnej ze wsparcia ośrodka korzysta 37 Osób z Niepełnosprawnością. Bardzo szybko okazało się, że jesteśmy grupą aktywistów, ciekawych świata marzycieli i niepoprawnych optymistów.

 

W ciągu 20 lat istnienia wydarzyło się tyle istotnych rzeczy, przeżyliśmy wspólnie tak wiele znaczących chwili, że nie sposób wszystkiego wymienić. Co ważniejsze wydarzenia spisujemy skrupulatnie w Domowych Kronikach. Posiadamy aż cztery księgi z dokładnymi zapisami, zdjęciami, wycinkami z prasy dokumentującymi naszą codzienność.

Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies
Skip to content