Wałeckie 2 Skarpetki - bieg i marsz poparcia na rzecz Osób z Zespołem Downa

Foto

„ III Wałecki Bieg i Marsz 2 Skarpet – to cykliczne przedsięwzięcie sportowo – rekreacyjne zainicjowane przez Stowarzyszenie „ Przyjazny Dom” i Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałczu. Impreza biegowo – chodziarska jest realizowana w ramach corocznych obchodów Dnia Osób z Zespołem Downa które przypada w pierwszy dzień wiosny 21 marca. Konwencja biegu jest tak przygotowana by uczestnicy  swoim strojem : dwie nieparzyste, kolorowe skarpety akcentowali światowe święto Osób z Zespołem Downa. Ilość miejsc startowych: 321  także nawiązywała do idei święta: 21 marzec i genotypu Osób z Zespołem Downa: dodatkowy 3 chromosom przy 21 parze chromosomów.

W południe 24 marca na  Wałeckiej Aleji Gwiazd Sportu  zgromadziła się blisko 340 osobowa grupa sympatyków i uczestników Biegu i marszu by swoja obecnością i zaangażowaniem w imprezę poprzeć Osoby z Niepełnosprawnością. Po raz kolejny sprawdziła się maksyma, że sport jednoczy: sprani i osoby z Niepełnosprawnością biegli i maszerowali razem.

W ramach przedsięwzięcie odbył się także konkurs na najbardziej kreatywną i niedopasowana parę skarpet, którego zwycięzca został daniel Śliwiński, loteria fantowa „Szczęśliwa Skarpet”. Uczestnicy otrzymali medale uczestnictwa, ciepły posiłek oraz pamiątkowe buttony.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

kod